מדוע חוק איסור לשון הרע הוא כה מסובך להבנה?

אנו לא חושבים על כך הרבה אך פעמים רבות אנו נתקשה להבין שפה משפטית וכך יהיה לנו קושי לעמוד על הזכויות שלנו ועל מה שמגיע לנו. אחת הדוגמאות הגדולות ביותר לכך היא חוק איסור לשון הרע. חוק איסור ללשון הרע הוא בין המסובכים ביותר שיש.

לא רק החוק הוא מסובך אלא פסיקות בנושא של איסור לשון הרע הן מאוד מסובכות. לכן אם אתם רוצים להגיש תביעה על לשון הרע או שתבעו אתכם על לשון הרע אל תישארו לבד במערכה אלא פנו אל עורך דין מומחה אשר ייצג אתכם. זו הדרך היחידה שלכם לזכות במשפט ופניה אל עורך דין היא הצעד החכם ביותר שאתם יכולים לעשות.

פונים אל עורך דין ללשון הרע? קראו עליו באינטרנט לפני כן

לאחר שהבהרנו כי אתם חייבים לפנות אל עורך דין בגין תביעה בנושא של חוק איסור לשון הרע אנו חייבים לציין כי יש משמעות אדירה לשאלה לאיזה עורך דין אתם פונים. ככל שהעורך דין יהיה יותר טוב כך הוא יגן עליכם בצורה יותר מקצועית.

אז איך נדע מה רמת העורך דין? אם כן מה שאתם צריכים לעשות זה לקרוא על העורך דין באינטרנט בדגש על הידע שלו בחוק איסור לשון הרע. האינטרנט הוא כלי עוצמתי החוסך לנו זמן וכסף ולכן כדאי לנו להשתמש בו. כמובן שאם אנו קוראים באינטרנט על העורך דין אנו צריכים לעשות זאת באתרים אמינים ומהימנים.

האם יש הבדל בין חוק איסור לשון הרע בישראל ובין החוק במדינות אחרות?

עליכם לדעת ולהבין כי לכל מדינה יש חוק איסור לשון הרע משלה ויש שוני בין החוקים השונים. לכן אם תובעים אתכם בגין חוקי איסור לשון הרע או שאתם תובעים בגין חוק זה בישראל רק עורך דין ישראלי יכול לייצג אתכם בתביעה זו.

אם תפנו אל עורך דין אמריקאי או אנגלי היכולת שלו לעזור לכם שואפת לאפס. לא רק שהעורך דין לא יעזור לכם הוא גם יזיק לכם ואת זאת אתם חייבים להבין. יהיה לכם גם הרבה יותר קל להתנהל מול עורך דין ישראלי ולכן תמיד אבל תמיד תובעים עם עורך דין ישראלי ולא עם עורך דין זר.

קרדיט תמונה: pixabay
קרדיט תמונה: pixabay

מה עלי לעשות אם תבעו אותי על הוצאת דיבה?

אם מגישים נגדכם תביעה בגין חוק איסור לשון הרע אנו מציעים לכם להקשיב לעורך דין שלכם. קודם כל מאוד יתכן כי תצטרכו להתנצל בפני התובע בגין התביעה על חוקי איסור לשון הרע ואנו מציעים לכם למחול על כבודכם ולהתנצל מכיוון שזה ינמיך את הפיצויים על איסור לשון הרע שעשיתם ויאפשר לכם להימנע מתביעה ופיצויים גדולים. בסופו של יום בגין תביעה אתם צריכים גם לפנות אל עורך דין טוב ואז להקשיב לו ולפעול בהתאם.